Data publikacji: 2022-05-08, 0:00

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Odsłuchaj

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Obchody, podobnie jak ubiegłoroczne, miały skromniejszy, minimalistyczny charakter. Organizatorem i gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. za Ojczyznę i pokój w Ukrainie. Następnie przybyli goście udali się na cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu pojawili się przedstawiciele lokalnych samorządów, Posłowie na Sejm RP Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz, przedstawiciele służb mundurowych i środowisk kombatanckich oraz harcerze, aby pod pomnikiem złożyć kwiaty i zapalić znicze. W uroczystości ponadto uczestniczyły poczty sztandarowe.

Obsługę medyczną uroczystości zapewniła Iławska Grupa Ratownicza.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur