Autor: Robert Jankowski , 2022-10-14, 0:00

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Odsłuchaj

W piątek, 14 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się uroczyste Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość licznie przybyli nauczyciele, pracownicy administracyjni szkół, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, radni i sołtysi gminy Iława.

Uroczystą Galę otworzył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Oprawę artystyczną zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Na scenie zaprezentowały się: uczniowie ze Szkoły Podstawowej Z Ząbrowa i Rudzienic. Imprezę prowadziła Dyrektor GOK Grażyna Piękos.

Podczas Gali zostały również wręczone medale i odznaczenia.

• Odznaczenia – Medal Złoty za Długoletnią Służbę:

Violetta Sowińska – Dyrektor SP w Gromotach

• Nagrody Wójta:

1. Joanna Stopa - nauczyciel SP we Franciszkowie

2. Iwona Kurowska - nauczyciel SP w Gałdowie

3. Jolanta Gula - nauczyciel SP w Gromotach

4. Magdalena Nadolska - nauczyciel SP w Lasecznie

5. Katarzyna Kwiatkowska - nauczyciel SP w Rudzienicach

6. Kinga Michalska - nauczyciel ZSP w Wikielcu

7. Grzegorz Zakrzewski - nauczyciel SP w Ząbrowie

8. Anna Lewandowska - dyrektor SP w Gałdowie

Zostały również wręczone nagrody dyrektorów szkół dla nauczycieli i pracowników administracyjnych. Kwiaty, podziękowania oraz drobne upominki otrzymali także dyrektorzy szkół, Przewodnicząca ZNP w Iławie Iwona Gawińska oraz Przewodniczący NSZZ Solidarność w Iławie Jerzy Ewertowski, który otrzymał również nagrodę Ministra Edukacji i nauki.

Imprezę zwieńczył spontaniczny mini koncert Grażyny Piękos, Jerzego Piotrowskiego wraz zaproszonymi na scenę nauczycielami.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur