Autor: Robert Jankowski , 2022-09-20, 0:00

Wikielec. Szkoła zostanie rozbudowana

Odsłuchaj

Miło nam poinformować, że wkrótce ruszy oczekiwana przez mieszkańców Wikielca i okolic duża inwestycja oświatowa. Zespół Szkolno-Przedszkolny zostanie rozbudowany. Stosowne umowy z wykonawcami podpisał dzisiaj Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Pierwsza z podpisanych dzisiaj (20/09) umów dotyczy rozbudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu. W ramach zadania zostanie dobudowana bryła oddziału przedszkolnego o powierzchni użytkowej ok. 550 mkw. W nowo powstałym obiekcie znajdować się będą: trzy sale przedszkolne, łazienki, szatnia, sala zabaw, miejsce do przygotowywania posiłków, sala jadalna, pomieszczenie gospodarcze. Powstanie również ogrodzony plac zabaw z nawierzchnią amortyzującą upadek.

Wykonawcą inwestycji będzie firma „Niebieskie Migdały” Bartosz Kraweć. Wartość zadania wyniesie nieco ponad 5 mln i zostanie ukończone w terminie 13 miesięcy od daty podpisania umowy.

Druga podpisana tego dnia umowa dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu. Zakres inwestycji obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 45 m x 33 m wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną. Boisko będzie się składało z 5 pól do gier: piłka ręczna, 2 x piłka koszykowa, piłka siatkowa oraz tenis ziemny.

Zadanie zrealizuje firma „Sport Grupa” Sp. z o.o., a jego wartość wyniesie prawie 750 tys. zł i zostanie ukończone zgodnie z harmonogramem do końca marca przyszłego roku.

Jest to kolejna tak duża inwestycja oświatowa w gminie Iława – mówi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński – w najbliższej przyszłości planujemy kolejne inwestycje i budowę przedszkoli przy naszych największych szkołach w Ząbrowie oraz Rudzienicach.

Warto zaznaczyć, że na obie inwestycje gmina otrzymała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln złotych.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur