Autor: Robert Jankowski , 2022-09-19, 0:00

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

Odsłuchaj

W minioną niedzielę (18/09) w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Uroczystości dożynkowe odbyły się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin powitał wszystkich rolników, sołtysów, przedstawicieli instytucji działających na rzecz rolnictwa, przedstawicieli związków branżowych i zawodowych rolników, a także grupy wieńcowe.

Gminę Iława reprezentowali: Z-ca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie z Przewodniczącą Anną Malinowską na czele, grupa wieńcowa, sołtys Beata Nowakowska oraz zespół folklorystyczny „Gosposie”. Delegacja gminy brała udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu został zgłoszony wieniec wykonany przez panie z KGW Ząbrowo, który zajął I miejsce w konkursie podczas Gminnego Święta Rolniczego w Gulbiu. Podziękowanie za udział w konkursie odebrała z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina odebrała przewodnicząca KGW Ząbrowo Anna Malinowska.

Wydarzenie, zorganizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zwieńczył koncert zespołu Trubadurzy.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur