Data publikacji: 2022-07-05, 11:34

Ilość wyświetleń: 269

Ząbrowiada 2022


Odsłuchaj

Powrót
Zabrowiada_2022

W dniu 2 lipca br., w Ząbrowie odbył się festyn pn. "Ząbrowiada".

Imprezę otworzyli wspólnie: Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, prezes "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Ząbrowo" Danuta Śliżewska i sołtys Sołectwa Ząbrowo Beata Nowakowska.

Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął dziecięcy zespół folklorystyczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie "Dzieci Ziemi Iławskiej". Grupa prowadzona jest przez dyrektor GOK Laseczno Grażynę Piękos. Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur, a także przygotowaną w czerwcu, na warsztatach w Krynicy Morskiej wiązankę pieśni góralskich.

Następnie na scenie pojawił się reaktywowany po 50 latach, ząbrowski zespół „Decybelsi”. W jego wykonaniu publiczność usłyszała muzykę z lat 60-tych, 70-tych, a także utwory bardziej współczesne takich zespołów, jak „Lombard”, czy „Kombi”. Usłyszeliśmy znane przeboje „Biały miś”, „Nie mijaj wiosno”, „Dary losu”, „Przeżyj to sam” i wiele innych. Zespół zagrał w składzie: Ludwik Piotrkowski, Henryk Śliżewski, Eugeniusz Szmyciński, Edmund Pesta i Tadeusz Araszkiewicz.

Koncert „Decybelsów” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez mieszkańców Ząbrowa, jak i licznie przybyłych gości.

 Charyzmatyczni wokaliści- gitarzyści , perkusista, basista i klawiszowiec sprawili dużo radości ząbrowskiej publiczności, grając jak dawniej bardzo stylowo - w czym też pomogły oryginalne gitary dające brzmienie z minionych lat. Na występ tego zespołu przybyli znajomi i rodziny. Zaprezentowane utwory i brzmienie zespołu pozwoliło wielu uczestnikom „Ząbrowiady” przenieść się w czasie.

Po „Decybelsach” na scenie pojawił się zespół „Grasz Band”. W jego wykonaniu publiczność usłyszała kilkanaście utworów takich wykonawców, jak : Ada Rusowicz, Anna Wyszkoni, Robert Kasprzycki, Izabela Trojanowska, Lady Punk i innych znanych artystów polskich, a także autorski utwór pt. „Zła”.

W doskonałych nastrojach, uczestnicy festynu rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Oprócz wymienionych atrakcji, organizatorzy przygotowali także konkurs strzelecki, konkurs „Rzut lotką”, prezentację OSP Ząbrowo, gry, zabawy i animacje, konkurs plastyczny, malowanie twarzy dla dzieci, a także atrakcje kulinarne przygotowane przez KGW Ząbrowo - w tym darmową degustację grochówki i kiełbasek. Dodatkowo mieszkańcy ze swoimi pociechami mogli miło spędzić czas w parku zabaw, skorzystać z oferty stoisk z zabawkami i słodyczami.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pn. „Mieszkańcy Ząbrowa na starej fotografii”, gdzie ze wzruszeniem Ząbrowianie odnajdywali siebie i swoich kolegów sprzed lat.

Patronat imprezy: Wójt Krzysztof Harmaciński

Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ząbrowo, Rada Sołecka wsi Ząbrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, KGW Ząbrowo, OSP Ząbrowo, Klub OSA Ząbrowo.

Imprezę prowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos.


Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur