Ilość wyświetleń: 1811

Zapraszamy do Gminy Iława


Odsłuchaj

Powrót
Wójt Gminy Iława w gabinecie

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do położonej nad Jeziorakiem, pięknej i gościnnej Gminy Iława. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby w niej  zainwestować i zamieszkać lub po prostu ją poznać. Wspaniała przyroda, piękne krajobrazy, naturalne i nieskażone środowisko, życzliwi i otwarci ludzie – to niezaprzeczalne atuty naszej małej ojczyzny.  Życie toczy się tutaj pozornie tak samo, jak gdzie indziej, ale  tylko ten, kto w niej mieszka albo  do niej  zawita, wie, że jest to miejsce szczególne, w którym nie sposób się nie zakochać.

Tutaj można zwolnić tempo, poddać się urokom malowniczych krajobrazów, podziwiać wspaniałą przyrodę- jeziora, przepastne lasy, zwierzynę. Tutaj oprócz zróżnicowanej bazy noclegowej, kuchni regionalnej, można korzystać  z licznych atrakcji turystycznych, wypożyczyć sprzęt turystyczny, wyczarterować jacht.

Nie rozczarują się naszą  Gminą żeglarze i kajakarze, amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek, konnych przejażdżek, wędkarze i grzybiarze a także miłośnicy szant,  piosenki poetyckiej i  kabaretu,  pasjonaci historii. Zapraszam  ich, między innymi, na coroczny, lipcowy  Festiwal ,,Nad Jeziorakiem” w Siemianach, na Spotkania z Folklorem w Szałkowie,  do ruin zamku krzyżackiego w Szymbarku,  do Ławic, gdzie żył i mieszkał Emil von Behring – pierwszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.

W Siemianach, Makowie, Szałkowie i  w wielu innych miejscach nad Jeziorakiem,  w  tawernach lub przy ognisku można pośpiewać szanty, posłuchać żeglarskich opowieści i skosztować przysmaków kuchni regionalnej. Nigdzie tak wybornie nie smakuje sandacz  jak na ziemi iławskiej.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur