Data publikacji: 2023-06-06, 0:00

MIEJSKO-GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

03 czerwca 2023 roku na boisku w Ławicach odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach organizowanych przez Zarząd Oddziału Miejskiego-Gminnego ZOSP RP w Iławie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Ławicach wzięło udział 11 drużyn MDP z terenu gminy Iława oraz miasta Iławy ( w tym 8 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt).

Na zawodach obecni byli: Gustaw Marek Brzezin - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Iławie Krzysztof Harmaciński – Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego-Gminnego ZOSP RP w Iławie, Roman Piotrkowski – Przewodniczący rady gminy Iława, Dariusz Kobylski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Miejskiego-Gminnego ZOSP RP w Iławie, Przemysław Pierunek z Nadleśnictwa w Iławie, radni oraz sołtys Ławic.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach:

- rozwinięcie bojowe

- bieg sztafetowy 400m z przeszkodami

Komisję Sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie, a sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Linkner Łukasz. Po podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki:

w grupie dziewcząt:

miejsce I –MDP Ząbrowo

miejsce II –– MDP Ławice

miejsce III – MDP Franciszkowo

w grupie chłopców:

miejsce I – MDP Ławice

miejsce II – MDP Gromoty

miejsce III – MDP Mątyki