Autor: Robert Jankowski , 2023-06-02, 0:00

Ilość wyświetleń: 694

Wielki sukces Gminy Iława


Odsłuchaj

Powrót

Po raz kolejny mamy powody do dumy i radości. Podczas 11. edycji kongresu Perły Samorządu 2023 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w 1 czerwca 2023 r. w Gdyni gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy Wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gminę Iława reprezentował Wójt Krzysztof Harmaciński oraz jego zastępca Andrzej Brach.

I miejsce w kategorii Włodarz zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Warto podkreślić, że jest to już ósme zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu. Kapituła konkursu doceniła zdolności menedżerskie oraz działania jakie podjął włodarz znacznie wykraczające poza standardowe obowiązki wynikające z przepisów prawa. Podkreśliła również zwiększenie aktywności mieszkańców w wspieranie społeczeństwa obywatelskiego. Zauważona została również skuteczność wójta w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania i prowadzenia inwestycji w trudnych czasach oraz racjonalne zarządzanie finansami gminy. A także rekordowy poziom inwestycji na przestrzeni ostatnich 25. lat. 

Również w kategorii Gmina wiejska Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. W tej kategorii oceniane było m.in. działania na rzecz mieszkańców związane z rozbudową infrastruktury oświatowej, opiekuńczej i wychowawczej. Innowacyjne działania w zakresie cyfryzacji (e-usługi, e-urząd), w zakresie polityki senioralnej, pomocy osobom niepełnosprawnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz wsparcie dla uchodźców. 

Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Poznania, Łodzi, Krakowa i wielu innych. Warto również zaznaczyć, że o wynikach rankingu decyduje niezależna kapituła, a sam udział w konkursie jest bezpłatny.


Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur