Data publikacji: 2023-03-12, 0:00

Gminne obchody Dnia Sołtysa

W minioną sobotę, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie miało miejsce szczególne wydarzenie kulturalne. Okazją były Gminne obchody Dnia Sołtysa oraz koncert z okazji Dnia Kobiet. Z tego powodu do Laseczna przybyli liczni goście.

W gościnnej sali widowiskowej ośrodka pojawili się sołtysi i radni gminy Iława, mieszkańcy Laseczna i gminy, lokalni samorządowcy. Przybyłych gości powitał gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę sołtysów i ich zaangażowanie w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Złożył również życzenia wszystkim paniom z okazji obchodzonego niedawno ich święta.

Później głos zabrali zaproszenie goście, m.in. Poseł Zbigniew Ziejewski, który złożył sołtysom życzenia oraz obiecał zorganizowanie dla sołtysów wycieczki do Sejmu. Z okazji swojego święta sołtysi otrzymali z rąk wójta Harmacińskiego drobne upominki oraz list gratulacyjny.

Następnie odbył się koncert duetu Grzegorz Tyszkiewicz i Krzysztof Szmytke. Artyści wykonali standardy muzyki polskiej i światowej m.in. piosenki Czerwonych Gitar, Marka Grechuty, Franka Sinatry, Leonarda Cohena. Nie zabrakło również gorącej kawy i pysznego ciasta.