W dniu 14 maja 2026 r. w Hali „Olimpia” w Ząbrowie odbył się turniej badmintona szkół podstawowych o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
Turniej ten był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych WMZ LZS w badmintonie, który odbędzie się 15.05.2026 w Rynie.
Zwycięzcy w swoich kategoriach będą reprezentować Gminę Iława na szczeblu wojewódzkim.
Klasyfikacja turnieju w Ząbrowie:
Klasy IV:
Dziewczyny:
1 miejsce: SP Gałdowo
2 miejsce: SP Laseczno
3 miejsce: SP Ząbrowo
Chłopcy:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Gałdowo
3 miejsce: SP Franciszkowo
Klasy V:
Dziewczyny:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Rudzienice
3 miejsce: SP Gromoty
Chłopcy:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Laseczno
3 miejsce: SP Gromoty
Klasy VI:
Dziewczyny:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Gałdowo
3 miejsce: SP Gromoty
Chłopcy:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Laseczno
3 miejsce: SP Ząbrowo II
Klasy VII:
Dziewczyny:
1 miejsce: SP Gromoty
2 miejsce: SP Ząbrowo
3 miejsce: SP Laseczno
Chłopcy:
1 miejsce: SP Franciszkowo
2 miejsce: SP Rudzienice
3 miejsce: SP Laseczno
Klasy VIII:
Dziewczyny:
1 miejsce: SP Ząbrowo
2 miejsce: SP Laseczno
3 miejsce: SP Franciszkowo
Chłopcy:
1 miejsce: SP Laseczno
2 miejsce: SP Gałdowo
3 miejsce: SP Rudzienice
Puchary oraz pamiątkowe medale wręczyli obecni na turnieju Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Dyrektor szkoły Pani Joanna Marciniak.
Zwycięzcom turnieju gminnego życzymy powodzenia w jutrzejszych mistrzostwach województwa.
Galeria zdjęć