Data publikacji: 2024-07-02, 14:32

Ilość wyświetleń: 131

Stachuriada i Konkurs Poezji Śpiewanej


Odsłuchaj

Powrót

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury, poezji i muzyki do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu Literackim Stachuriada! To coroczne święto dedykowane pamięci wybitnego poety i barda, Edwarda Stachury, odbędzie się 6 lipca 2024 roku w urokliwym Amfiteatrze nad Jeziorkiem w Siemianach.


Dlaczego warto przyjechać na Stachuriadę?

1. Niezapomniana atmosfera:

Festiwal Stachuriada to doskonała okazja, aby zanurzyć się w twórczości Edwarda Stachury, spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz cieszyć się niepowtarzalną atmosferą pełną poezji i muzyki.

2. Konkurs Poezji Śpiewanej:

Jednym z głównych punktów programu jest Konkurs Poezji Śpiewanej. Zachęcamy solistów, duety, tria oraz zespoły wykonujące utwory z gatunku piosenka poetycka do wzięcia udziału. Własna twórczość jest mile widziana, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs rozpocznie się o godzinie 17:30, a wcześniej, o godzinie 17:00, nastąpi uroczyste rozpoczęcie festiwalu z prezentacją sylwetki artystycznej Edwarda Stachury.

3. Koncerty:

Wieczorem scenę przejmą znani artyści. O godzinie 19:00 wystąpi Robert Kasprzycki, a godzinę później, o 20:00, koncert zagra Lubelska Federacja Bardów. To niepowtarzalna okazja, by na żywo posłuchać wyjątkowych interpretacji poezji śpiewanej.

4. Dodatkowe atrakcje:

Oprócz konkursów i koncertów, na uczestników czeka kącik czytelniczy oraz kawiarenka poetycka, gdzie będzie można w kameralnej atmosferze porozmawiać o literaturze, wymienić się wrażeniami i spędzić miło czas.

Jak wziąć udział?

Aby zgłosić się do Konkursu Poezji Śpiewanej, należy pobrać regulamin, kartę zgłoszenia oraz klauzulę RODO ze strony Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie: www.goklaseczno.pl . Dokumenty te można również uzyskać bezpośrednio w bibliotekach gminnych w Lasecznie, Ząbrowie, Siemianach, Rudzienicach i Ławicach. Wykonawcy mogą również poprosić o przesłanie regulaminu elektronicznie, kontaktując się pod adresem email: imprezy@goklaseczno.pl lub gbp_laseczno@goklaseczno.pl. Więcej informacji uzyskać można także dzwoniąc pod numery: tel. 89 648 44 23, kom. 784 036 020.


Patronat i wsparcie

Festiwal jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Patronem medialnym wydarzenia jest strona stachuriada.pl.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby uczestniczyć w jednym z najbardziej klimatycznych festiwali literackich w Polsce! Przyjedź do Siemian i dołącz do grona entuzjastów twórczości Edwarda Stachury. Czekamy na Ciebie 6 lipca 2024 roku!

Do zobaczenia na Stachuriadzie!

Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur