Data publikacji: 2024-07-01, 13:16

Ilość wyświetleń: 178

Ząbrowiada i 700-lecie Ząbrowa


Odsłuchaj

Powrót
Ząbrowiada

29 czerwca 2024 roku odbyła się "Ząbrowiada" połączona z obchodami 700-lecia istnienia miejscowości Ząbrowo. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, a organizatorami byli Rada Sołecka Sołectwa Ząbrowo, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, OSP i KGW Ząbrowo oraz Klub Sportowy "OSA Ząbrowo".

Obchody rozpoczęły się o godzinie 15:00 na skwerze w centrum wsi. Podczas uroczystości przedstawiono rys historyczny miejscowości oraz odsłonięto pamiątkowy kamień przy akompaniamencie orkiestry. O 16:00 nastąpiło uroczyste otwarcie "Ząbrowiady" połączone z jubileuszem 700-lecia Ząbrowa. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Amodii z Iławy pod batutą Sebastiana Ewertowskiego. Następnie odbyła się prezentacja sołtysów od czasów powojennych do chwili obecnej. Uczestnicy mogli również skosztować jubileuszowego tortu.

W trakcie wydarzenia wręczono nagrody laureatom konkursu historycznego oraz konkursu filmowego "Reportaż o Ząbrowie". Na scenie zaprezentował się chór "Poranek". O 17:00 wręczono nagrodę dla Czytelnika Roku, a także nagrodzono laureatów konkursu "Gdy jest w tym co widzę kwiat, miłym okiem patrzysz na świat". Odbył się także koncert dziecięcego zespołu ludowego "Dzieci Ziemi Iławskiej" oraz koncert zespołu folkowego "Morawa".

Gwiazdą wieczoru, która wystąpiła o 18:00, był zespół EDEIN w składzie: Ewa Alchimowicz-Wójcik i Jacek Wójcik, prezentując najpopularniejsze przeboje filmowe. W trakcie "Ząbrowiady" miała miejsce zabawa taneczna pod gwiazdami, a dodatkowe atrakcje obejmowały m.in. prezentację albumu fotograficznego "Mieszkańcy Ząbrowa dawniej i dziś", gry i animacje dla dzieci oraz jazdę konną dla dzieci. Odbywała się również wystawa historyczna oraz zabawy i konkursy z nagrodami dla uczestników.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i sponsorów, "Ząbrowiada" okazała się niezwykle udanym wydarzeniem, pełnym radości i atrakcji dla całej lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur