Data publikacji: 2023-11-13, 0:00

Ilość wyświetleń: 329

700. lecie Kałdun


Odsłuchaj

Powrót

W ubiegły piątek, 10 listopada w Kałdunach miała miejsce uroczystość 700. lecia założenia miejscowości. Z tej okazji miejscowość licznie odwiedzili lokalni samorządowcy, radni i sołtysi z gminy Iława. Na uroczystości licznie pojawili się również mieszkańcy sołectwa.

Przybyłych gości powitała sołtys sołectwa Daniela Wysocka. Później głos zabrał Wójt Krzysztof Harmaciński, który pogratulował mieszkańcom wspaniałego jubileuszu oraz podkreślił rolę jaką pełni sołtys sołectwa Kałduny Danieli Wysockiej, która jest najdłużej działającym sołtysem w gminie Iława. Następnie włodarz gminy wręczył okolicznościową statuetkę. Została także odsłonięta okolicznościowa tablica pamiątkowa.

Później głos zabrali przybyli do Kałdun goście. Następnie rys historyczny, opracowany przez Henryka Plisa, przedstawił dr Wiktor Chmielarczyk. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu dzieci ze szkół z Rudzienic oraz Gromot z przygotowanej przez Ewę Węgorzewską oraz Stanisława Kowalkowskiego. Ze względu na przypadające następnego dnia obchody Święta Niepodległości w repertuarze znalazły się pieśni i piosenki o charakterze patriotycznym.


Galeria zdjęć


Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur