Gminne Obchody Dni Rodziny - Zapraszamy!!!

To już w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Dni Rodziny!!!

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-19, 0:00

Potrójna Perła Samorządu dla Gminy Iława Ważne

Kolejny raz mamy powody do dumy i radości. Podczas 10. edycji kongresu Perły Samorządu 2022 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w 18 maja 2022 r. w Gdyni gmina Iława odniosła spektakularny sukces. Zajęliśmy trzy pierwsze miejsca: w kategorii Gminy Wiejskie, w kategorii Włodarz oraz w kategorii Gminy Wiejskie – Perły X-lecia. Gminę Iława reprezentował Wójt Krzysztof Harmaciński oraz jego zastępca Andrzej Brach.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-19, 0:00

Nowa Wieś. Kolejne inwestycje drogowe

We wtorek, 17 maja w Urzędzie Gminy Iława została podpisana umowa dotycząca wykonania kolejnych inwestycji drogowych. Gminę Iława reprezentowali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Skarbnik Marlena Baranowicz-Rak, a wykonawcę właściciel firmy Kambruk Wojciech Laskowski.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-17, 0:00

Szachiści zagrali w Wikielcu

W minioną niedzielę 15 maja w budynku klubowym GKS-u Wikielec odbył się 64. Wojewódzki Finał Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę. Turniej cieszył się dużą frekwencją i był rozgrywany na obiekcie piłkarskim po raz pierwszy.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-16, 0:00

Stradomno. Miejsko-Gminne obchody Dnia Strażaka

W minioną sobotę, 15 maja w Stradomnie odbyły się Miejsko-Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była połączona z jubileuszem 60. lecia lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody zostały zorganizowane z okazji obchodzonego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-14, 0:00

VIII Gminny Wielkanocny Kiermasz Charytatywny - podsumowanie

Szanowni Państwo, kolejny raz Wasze zaangażowanie w organizację VIII Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego przerosło nasze oczekiwanie. W akcje włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-10, 0:00

Dzień Strażaka - Stradomno

Serdecznie zapraszamy na Miejsko- Gminne obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 14 maja o godz. 14.00 w Stradomnie.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-09, 0:00

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Obchody, podobnie jak ubiegłoroczne, miały skromniejszy, minimalistyczny charakter. Organizatorem i gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-08, 0:00

Ogłoszenie - Otwarty konkurs ofert na rok 2022

WÓJT GMINY IŁAWA działając zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (jednolity tekst : Dz. U. z 2020 r. poz.1057 z późn. zm.) informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na rok 2022 w celu realizacji zadania realizowanego w trybie w/w Ustawy

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-05, 0:00

Sukces zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej"

W dniu 1 maja br., nasz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” wziął udział w finałowych przesłuchaniach regionalnych konkursu „Jawor – u źródeł kultury”, który odbył się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Organizatorem kolejnej , trzeciej edycji było Radio Olsztyn.

Autor: Robert Jankowski , 2022-05-05, 0:00

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur